רקע

השם קומפאונד (Compound) – מתייחס לאפקט הריבית דריבית (Compounding effect), המכונה כפלא התבל השמיני. אפקט הריבית דריבית, הוא הכח המשמעותי ביותר בתיק ההשקעות של כל אחד. ואף יפה מכך, גם עבור מי שנמצא מחוץ לשוק ההון. 

ריבית דריבית משפיע לא רק על תיק ההשקעות שלנו. ההתפתחות שלנו כאנשים בנוייה גם היא על אפקט הריבית דריבית, בין אם זה ידע, ניסיון או כושר פיזי. אנחנו מתפתחים בזכות הדברים שמצטברים.  

וורן באפט הצליח לצבור הון שלא ניתן להשוות לאף משקיע אחר בעיקר בזכות העובדה שהוא צבר כסף במשך יותר שנים מכל אחד אחר, תוך כדי שהוא צובר תשואות טובות. יחד עם זאת, אחרים מצליחים לייצר תשואות יותר טובות מוורן באפט, כמו ג'ים סימונס מייסד Renaissance Technologies, שמצליחה לייצר בממוצע 66% בשנה משנת 1988.

למרות זאת, וורן באפט שווה כמעט פי ארבע מסימונס (באפט שווה כ$80 מיליארד דולר לעומת סימונס ששוה כ$22 מיליארד). 

איך? אפקט הריבית דריבית. באפט יודע שהיתרון הכי גדול שהוא בתור משקיע זה שהוא משחק עם סכומי כסף גדולים יותר מכל אחד. זה שמאפשר לו לייצר תשואות שגדלות מהר יותר, ונערמות לסכומים גדולים מאוד של כסף, גם אם הוא לא מייצר תשואות שנתיות יוצאות דופן. 

The only thing in life that matter, are the things that compound

על הבלוג

ב2020 אנשים נחשפים לשיעורים ייחודיים בכלכלה שקורים בממוצע אחת ל10 שנים בלבד – אפשר ללמוד המון.

אני כותב על השינויים שהכלכלה העולמית עוברת ואיך זה משפיע על הסיכונים וגם ההזדמנויות אליהם חשופים המשקיעים.

אני מאמין שעולם ההשקעות ישתנה לחלוטין ב10 השנים הבאות, בגלל השפעות הטכולוגייה על חיינו. בין אם זה החברות בהן משקיעים שמים את כספם, פלטפורמות ההשקעה או הסביבה שמשתנה בקצב מואץ. האופי בו משקיעים פיזרו את ההשקעה שלהם ב20 שנה האחרונות ישתנה משמעותית עם הפנים קדימה, בסביבה בה הכסף בו אנחנו משתמשים משתנה, הנכסים מתעדכנים והמשקיעים מתחלפים.

אני כותב על השינויים שהמשקיעים יעברו בעקבות השפעות הטכנולוגייה על חיי היום-יום שלנו. הכתיבה כוללת בין היתר עדכונים באסטרטגיית פיזור השקעה בעולם המודרני (בו אג"ח נעשה פחות ופחות רלוונטי), גילוי נכסים אלטרנטיביים חדשים לגידור תיק ההשקעות, אופי צמיחה של חברות מזן טכנולוגי חדש – שמשנה לחלוטין את האופי בו מעריכים ומשקיעים במניות, וגם האתגרים הפסיכולוגיים איתם מתמודדים המשקיעים.

אם זה נשמע לך מעניין – אשמח עם תירשם לרשימת תפוצה שלי, ואשלח לך מייל בכל פעם שפוסט חדש יתפרסם. 

הכותב 👋

ינאי פרופ מייעץ לחברות וסטארטאפים בתחום הפיננסים.
ביניהם חברות ישראליות וגם אמריקאיות ששמות דגש על פיתוח טכנולוגיה וצמיחה במתן שירותים לצרכן המתפתח.

אפשר למצוא אותי בטוויטר או לשלוח הודעה כאן:

גלילה לראש העמוד

כותב התוכן באתר הינו משקיע חובבן. האמור באתר אינו מהווה יעוץ מקצועי או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
כל המסתמך על תכני האתר מבלי להיוועץ בבעל הרישיון המתאים עושה זאת על אחריותו בלבד. האתר עושה שימוש בקבצי עוגיות. (תנאי השימוש)

כותב תוכן האתר הינו משקיע חובבן. האמור באתר אינו מהווה יעוץ מקצועי או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
כל המסתמך על תכני האתר מבלי להיוועץ בבעל הרישיון המתאים עושה זאת על אחריותו בלבד. האתר עושה שימוש בקבצי עוגיות. (תנאי השימוש)